BZZZyczączy copywriting – kreowanie wizerunku marki

Krótko, treściwie i efektownie! Kluczem do sukcesu może być prostota. Nasz pomysł na kreowanie wizerunku marki w social mediach.

Aż 200 plansz z krótkimi informacjami tekstowymi przygotował nasz zespół w trakcie kampanii „Łyżeczka informacji” realizowanej dla firmy ProPharma, dystrybutora Miodów Manuka Health New Zealand. Akcja ta była jedną z największych i najbardziej innowacyjnych kampanii w Polsce wykorzystujących stories.

Nasze 100 dni znacznie różniło się od tych Napoleona! Nasz zespół kreatywny nie miał szans pozwolić sobie na klęskę. Do starcia stanęliśmy z rojem sympatycznych pszczół, ich potrzeb, historii i natury. Wszystko to odbywało się w atmosferze zieleni i świeżości Nowej Zelandii. Nie ukrywamy, nie było łatwo! Liczący 100 dni kalendarz został zapełniony setką krótkich, ale treściwych informacji o marce Miody Manuka Health New Zealand, produkcji miodu, pszczołach i Nowej Zelandii. W zaledwie kilkunastu słowach przekazaliśmy więcej mieści się na kartach niejednej broszury. Wbrew pozorom, nie było to łatwie zadanie. Zależało nam, aby wiadomości angażowały i nie były powtarzalne. Dziś możemy uznać, że każdy z nas jest chodzącą encyklopedią pszczół 🙂 Każda z informacji była opatrzona atrakcyjną grafiką. Po planszy z informacją wyświetlane było pytanie konkursowe, które musiało spełaniać kilka wymogów: pytania miały być otwarte, przyjemne i inspirujące na tyle, by odpowiedzi na nie były kreatywne. Kreatywność odpowiedzi była kluczem do wyboru laureatów konkursu.

Jeśli jednym słowem mielibyśmy opisać konkurs, padłoby na „szał”. Szał odpowiedzi, szał zaangażowania. Użytkownicy kanałów społecznościowych (Instagram i Facebook) czekali od rana na pytania. Tworzyli bardzo rozdbudowane, ciekawe i często rymowane odpowiedzi. Pisali o sobie, swoich marzeniach, pszczołach, naturze i radościach dnia codziennego. Zadawali dodatkowe pytania, pilnowali terminów publikacji listy laureatów. Z niektórymi nawet zaprzyjaźniliśmy się 🙂

Przy niewielkim budżecie na media (tylko raz wypuściliśmy posta sponsorowanego) i gorącej klawiaturze naszego copywritera, a także wymagającemu oku art directora, stworzyliśmy kampanię, która pozytywnie wpłynęła na kreowanie wizerunku marki. Ociepliła ją i przyciągnęła potencjalnych klientów. Wzrost dotarcia postów zanotowaliśmy na poziomie 26,2% (Instagram) i 23,9% (Facebook). I wciąż przed kolejnym dniem pracy w dziale kreacji, nasz copywriter, grafik i art director w ramach rozgrzewki liczą pszczoły.

 

Zobacz też: